verte - neverte

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Obyčajná chyba?

Umelci, musím povedať , že pred ich nadaním hlboko hlavu kloním

Nedostávam poštu každý deň.  Najčastejšie dostávam výpisy z účtov, poplatky, letáky a rozne iné reklamné trháky. Pohľadnice len na sviatky a list sa nepamätám, kedy mi poštárka doniesla. Dnes prišla pošta z nadácie. V obálke boli nádherné pohľadnice, kalendár na budúci rok a samozrejme šek. Prispela som iným, môžem i tejto. Len som si naslineným prstom listovala v softvéri uloženom v mojej hlave, s kým som sa ja z tejto nadácie zoznámila. Napadali ma rôzne možnosti,  spájala som rôzne kombinácie. Nič ma nenapadalo. Nevadí. Možno to bolo v Nitre, možno na Inchebe. Lenže! 

Začala som čítať. Myslím si, že to tí z tej nadácie asi nepredpokladali! Oni sú zrejme presvedčení, že väčšina sa poteší z  pohľadníc , odložia  kalendár a list hodia do koša. Lenže nie Vasilisa! Tá je zvedavá a keď v čítaní došla na koniec, tak zostala veeeeľmi sklamaná.Tsss, tsss. Umelci, musím povedať , že pred ich nadaním hlboko hlavu kloním, jej nič dobré po celý nasledujúci rok neželajú.Po celých 365 dní! Ani úsmev! Do konca roka zostáva,  od  dnešného dňa, 49 dní a ja im ďakujem, že mi želajú , že ich šťastne prežijem! Verím, že áno! Budem ruky k nebu dvíhať, aby som prežila ostatné dni aspoň tak, ako doteraz!

Mám podozrenie, že si nadácia dala, dopredu na niekoľko rokov, namnožiť tieto letáky. Uvidím za rok. Takéto podceňovanie inteligencie príjmateľov alebo nezáujmu,o odozvu zárobku k tvorcom,  alebo nedajbože výsmech,  mi veeeľmi dávajú do pohybu žlčové kamene. Mám veriť, že je to len obyčajný ľudský omyl? Obyčajná chyba? Nebol naporúdzi  korektor?

 


studnica múdrosti | stály odkaz

Komentáre

 1. hm,bohhovie,
  vsak im napis a opytaj sa...
  publikované: | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 2. Bonnie, vítaj, v tento veterný piatkový večer,
  a čo sa mám opýtať? Prečo Vasilise neprajú veľa šťastia v novom roku? Či prečo použili staré zasoby? Či sa mám za korektora ponúknuť?
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 3. Hmm Moc pekný
  nohopis
  publikované: | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. Iviak,
  aj pusopis
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 5. ach
  jaj..;-)
  publikované: | autor: jajaj (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. aj mne to prislo
  minuly rok mi to prislo tiez...nemam dobry pocit, ked ma niekto tlaci do niecoho....posle zasielku a veri, ze to nevratim spat ale poslem peniaze...na ulici ma neustale niekto pristavuje s prosbou prispiet ...asi vytiahnem nejaku krabicu i ja a zacnem vyberat...alebo niekoho poprosit, aby vyberal za mna na mna*?
  publikované: | autor: hanka (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. Hanka,rada ťa "vidím",
  mne by ani tak nevadilo, že mi to prišlo, ale mi vadí s akým obsahom listu, to bolo doručené
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 8. jajaj,
  dobrý večer(:
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 9. Vas, dakujem:)
  mne vadi sposob, akym sa rozne spolky ci skupiny obracaju na ludi ohladne prispevkov. Podchvilou chodia obalky s roznym obsahom( dreveny krizik, ruzenec, pohladnice...alebo len list so ziadostou o financnu pomoc)
  Zopar podvodnikov schovavajucich sa za charitu uz bolo odhalenych, i ked pravdepodobne umelci z Tvojho clanku nimi nie su, nepaci sa mi sposob, akym o pomoc ziadaju. Minuly rok mi dokonca pohladnice prisli dvakrat...okrem ineho...poslala som im list, aby ma vyhodili zo svojej databazy, ze si nezelam, aby mi nadalej posielali akekolvek zasielky, no pokracuju...chcem pomahat slobodne, sama si vybrat, rozhodnut sa, kto moju, aj ked len malu pomoc najviac potrebuje, nechcem byt nasilu do niecoho tlacena...vrcholom je to, ze posielaju vopred natlacene, neaktualne listy, stal sa z toho obycajny biznis...
  publikované: | autor: hanka (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Ja mám svojí bezdomovkyni Aničku,
  tý dám co mám, dneska skoro euro, a mně tak potěší, když řeknu, Aničko, já fakt víc nemám, a vona, že to nevadí, jak se vám daří?
  Mno zatím asi lepší jako vám, ale dlouho to trvat nebude. Hodná ženská.
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 11. Hanka,
  ano je to vnucovanie, lenže ja tiež selektujem a nie každému vyhovujem. Jednej nadácii prispievam už dlhšie, vždy sa poďakujú, ale i tak ja mám pocit, že tí, čo obhospodárujú sa i obohacujú, lenže si poviem, že ich svedomie bude súdiť niekto iný
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 12. Miťo,
  a ja ti zasa, v našom meste prítomným, až tak často neprispievam. A cenu za NB vždy nahor zaokruhľujem
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 13. Když já jsem jinej, Vasiliso!
  Když mám, tak dám, všechno, co můžu, když nemám, tak se stydím zeptat.
  Vždyť si nedokážu ani říct vo cigaretu, když nemám a už mě láme absťák. Radči sbírám vajgly a vykouřím je doma v čibuku, dýmce. Říkám jí pracovně vajglovka:-))
  No, takovej jsem magor.
  Ale za ten pocit, že jsi někomu pomohla, třeba jen na jednu noc v útulku, nebo na flašku jabčáku, mi to stojí. Nelituju nikdy.
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 14. cojaviem,
  hocico,co ta na tom zaujima,napr.,ze preco ti praju tak neaktualne,ci potrebuju poslat aktualny kalendar ako sponzorsky dar,aby sa trochu zorientovali...
  publikované: | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 15. Bonnie, s tím nic nenaděláš, já bych to neřešil. Jen těch stromů je mi líto.
  Dneska si Tě najde každej, kdo chce.Jak se to dělá? Lehounce.
  Osobně to neřeším, neboť je to kontraproduktivní.
  Vyhodím to a je.
  No, ale nedávám to jako návod.
  Minule mi dvě kočky donesly před dveře zcela unikátní parfém zcela zdarma. Když si trošku připlatím dvacet euro na nepostradatelnej hydratační krém.
  Já jim reku, děvčata, nevím kdo vás pustil baráku, jestli jste vod plynu, nebo vod elektriky, nebo pošťačky, ale skutečně vypadám jako kretén?
  publikované: | autor: Mito (e-mail, web, autorizovaný)
 16. Vasilisa,
  ten istý list sme dostali aj my. Neviem, kde berú tieto nadácie adresy. Ten dátum ozaj mohli prepísať.
  publikované: | autor: peternagy (e-mail, web, autorizovaný)
 17. Peter,
  pekne ďakujem (:
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014