verte - neverte

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

v nádobe zbožnosti a rozkoše

Veď to teraz radšej sľúbil i pred najdôležitejším svedkom -BOHOM.
Šuchot šatstva prezrádzal, že sa ľudia usadzujú do lavíc. Lavíc voňajúcich prontom tak, ako to v nedeľu  , po sobotnom upratovaní , v kostole ráno býva.
„Pavel Starý a Katka Mladá Vám dávajú na známosť,
že by chceli uzavrieť stav manželský v rímsko - katolíckom kostole našej obce.“
 Pán farár stíchol a nechal doznieť v ušiach ohlušujúcu správu. Po úžase, odrážajúcom sa tichom kostola, nastal ešte väčší šum  a nastalo i šepotanie a krútenie hláv.
Pavel Starý, inžinier. Výkonný riaditeľ jedinej fabriky na Slovensku, ale  s  výrobnou náplňou známou na celom svete, čo chlapi denne v krčme radi držia. Má 46 rokov. Dve exmanželky a dve deti. Tretíkrát sľuboval vernosť . Teraz už je to naozaj! No naozaj! 
 Veď to teraz radšej sľúbil i pred najdôležitejším svedkom -BOHOM.
Katka Mladá, bývalá odborná asistentka  pána výkonného. Ako sa práve potvrdilo, aj osobná. Fešanda! A  oproti predchádzajúcim ex aj hlavne m – l – a -  d - á. Myslím aj  oproti Pavlovi. Dovŕšila práve krásnych 28 rokov. No myslím , že dosť stará na to, aby vedela, že posledná nemusí byť. Vy si to myslíte tiež? A je aj múdra! Veď aj ona má titul pred menom. Nuž asi si myslela, že zostane na ocot. Alebo, žeby sa bola chcela stať pani riaditeľovou a neverila, že sa mladý a slobodný o ňu obtrie a preto  nechala vyklíčiť semienko vo svojom vajíčku, hlboko ukrytom v nádobe zbožnosti a rozkoše, ktoré už vyrástlo do pekného, okrúhleho batôžka, ktorý sa vypínal pod snehobielymi  šatami nevesty. Alebo žeby bola videla bankový účet? To ja neverím, žeby to bol dôvod na manželstvo. Vy krútite hlavami! Myslíte si iné? Čo? Povedzte!
 

iskrenie v práci | stály odkaz

Komentáre

 1. 46?
  tak este mozno stihne aj stvrtu- do kvarteta na starobu..;))
  Vasi, a co tak dnesny In fenomen, ked take si uzivaju/beru mladych..zrovna dnes mi padol zrak na jednu pani a tu zpravu..
  publikované: | autor: jajaj (e-mail, web, neautorizovaný)
 2. jajaj,
  no ja viem, mladí zajačici sú chutnejší. A starší vrelší a hlavne štedrejší. Myslíš, že bude kvarteto? Tak to potom bude "vnučka"
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 3. zajacik
  ci z mlada zajacica..vsetko jedno..v podstate vrana k vrane sada- rovny rovneho si hlada...to vsetko taka iluzia..pokial na nu maju- ako jedna strana tak aj druha..a svet sa toci dalej ;-)
  publikované: | autor: jajaj (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. Tretí krát sľúbi vernosť
  a teraz už pred Bohom...Sám sebe ju kedy sľúbi?
  publikované: | autor: vyfack-naiv (e-mail, web, autorizovaný)
 5. To vedia len oni
  a Boh :D
  publikované: | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 6. Matahari
  šecko si píšem :D
  Matahár, na pivo - teraz!
  publikované: | autor: Iviak (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. vyfack-naiv
  že by po každej ďalšej nevere?!
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 8. Iviak,
  to je ten paradox, všetko predtým odpustené Bohom, len či odpustili i ex
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 9. jajaj,
  ja si ti, v tomto prípade myslím, že teliatko=jalovička, opantal slintaním zrelý býk
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 10. vasilisa
  pokial viem..po rozvode..už v kostole nemôžem..taký vraj v cirkvi princíp vládne..ale..možno...ak s peniazmi v kase sú na dne..a ženích bohatý velmi..poruší sa princíp..asi..možno...čo ja viem?..ked dnes vládnu prachy..svet neistý je..proste dnes taký..

  a tie zvazky nevyvážené?aj následky-len na nich sú..na tom mužovi a žene..prečo sú-my vieme-prachy..
  publikované: | autor: radost (e-mail, web, neautorizovaný)
 11. radosť
  jediná si pochopila, čo som zdôrazniť chcela. Viem, len jeden je, kto súdiť môže, ale potom sa cirkev čuduje, prečo sú väzby s ňou, také vlažné
  Ďakujem
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, neautorizovaný)
 12. tazko sudit
  od pohladu:-)
  ale tiez ma zaujal ten kostol,akoby to starky 2x skusal nanecisto a do tretice si povedal,ze uz je ready a da to v kostole.nuz vidi sa mi,ze by mal vacsiu sancu na uspech,keby aj mlada mala za sebou podobne skusky,aby ho zas ona nemala ako trenazer...
  btw,myslim,ze moze mat aj po kostole svadbu v kostole,ked poziada o cirkevny rozvod,alebo anulaciu manzelstva,ale to sa ziada vo vatikane a je to docela opruz ta procedura
  publikované: | autor: bonnie (e-mail, web, autorizovaný)
 13. :D
  cirkev a financna nudza? ale no tak :) ti maju nazbijane este na tri kalpy dopredu. ved cely stredovek konfiskovali aj poslednu kozu tym, co mali nekompatibilne nazory...
  ale mozno nejaka lokalna hamiznost lokalneho zvonara, trosku si privyrobit... to by za tym mohlo byt. predsalen, na tie 4 dovolenky v izraeli do roka a novu audinu... aj paaanko faraarko je len clovek :D
  publikované: | autor: yumanoid (e-mail, web, neautorizovaný)
 14. yumanoid
  ty si ako presvedčený, že na dedine si kňaz zobral úplatok za vykonanie tretieho stavu manželského,? Omyl. Išlo o samotního pána riaditeľa. Čo ak sa on istil u mladej dievčiny , aby ho ona na staré kolená neopustila? Jeho viera je plytkosť. prvýkrát sa na úrade ženil asi preto, že vlastnil stranícku knižku! Na druhej strane máš pravdu, viera neodháňa od svojich dvier zblúdilé ovečky.
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, neautorizovaný)
 15. :)
  tak to sa sudruh riaditel asi bude musiet poistovat kontinualne/priebezne. aby mlada srnka neprebehla po case k mlademu, vykonnemu srncekovi :) toz ale ked on na to ma a ona je tiez s takym stavom spokojna, co uz nas do toho :))
  publikované: | autor: yumanoid (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014