verte - neverte

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

do taniera nakúka striga

Vyčítať sa dalo jedine tomu názvu, nie jedlu. Vraj aj za ušami by sa z neho oblizoval,

Cestujete krížom krážom po Slovensku, niekde sa zastavíte, niekde nie. Veď nemôžme vždy zastaviť pri každej putike. Že!  To by sme nedocestovali. Cestovala som na SC . Nie prvýkrát a nie posledný. Okolo tohto motorestu som cestovala nie raz. Nie raz som ho chcela navštíviť, ale akosi nikdy to nevyšlo, alebo sme sa rozhodli zastaviť niekde inde. Tento týždeň sme sa pri ňom zastavili a rozhodli sa dať si v ňom obedovečeru.

Motorest  DUBNÍK . Stojí na krajnici obnovenej cesty medzi Handlovou  a  Žiarom nad Hronom. Namaľovaný jeho obraz namaľoval asi verný zákazník. Aj jazierko, čo na ňom vidíte, býva navštevované. Samozrejme nie teraz, veď kto by sa už chcel kúpať, keď je vonku +3 C?  Iba ak nejaký medveď . Ľadový.       

Reštavrácia je zariadená  v gazdovskom štýle.                                                                                                                     

Kachle zútuľňujú priestor. Môj prvý dojem , priznám sa, nebol pozitívny. Lenže spoločnosť, čo sedela pri laviciach bola veselá a z ľudí  vyžarovala spokojnosť.

Objednali sme si plnené kuracie prsia. A tak, ako to má byť- najprv jedli oči, potom jazyk a myseľ. Už ste mali kombináciu pomaranča a červenej papriky? Prv ani ja. Od teraz, sa nebudem rozpakovať servírovať i doma.

Objednali sme si i bryndzové halušky. Mne najviac chutia tie, čo si sama navarím, ale vraj boli chutné a na pohľad bolo vidieť, že bryndzou nešetrili.

Tretím menu bola špecialita podniku - Dubnický tanier. Ten názov je od Dubníka. Možno by to mal byť dubníkový tanier ,alebo tanier spriaznencov Dubníka. Vyčítať sa dalo jedine tomu názvu, nie jedlu. Vraj aj za ušami by sa z neho oblizoval, keby jazyk taký dlhý mal. Tak pochvaľoval kolega. Mal k tomu i pivko. Bodaj by mu nechutilo!

A mali i lokše. S makom. Poliate čokoládou. Fantastické. Plnka vytekala z lokší. Mak nebol horký. Nebol ani presladený. Každé sústo sa rozplývalo na jazyku. A zapíjala som anízovým tonikom. Pripomenul mi passtis. Ten bohužiaľ,  nemali.

Usmievavý pán, ktorý nás obsluhoval, bol majiteľ. Všímala som si i hostí. Ani jeden neodchádzal s jednoslovným poďakovaním. Spokojnosť sa im odrážala v očiach i na perách. Usmievali sa a nešetrili slovami chválorečenia.

Ak si nepotrpíte na trojstupňovú obsluhu, ak vám nebude vadiť, že sa nemôžete oprieť o operadlo stoličky, ak vydržíte sedieť na laviciach pokrytých doma tkanými pokrovcami, ak vám neprekáža, že vám do taniera nakúka striga a tešíte sa , že ste sa preniesli do kuchyne prastarej mamy, ktorá vás ponúkla chutnou domácou várou, s príjemnou hudbou nepíliacou uši, rýchlou obsluhou a dobrým pocitom sýteho žalúdka, nadštívte Motorest Dubník. Nebudete nespokojní.


Už som odvážna | stály odkaz

Komentáre

 1. Nie je to nekrásne :-)))
  nebola som tam, ale keď by som išla okolo isto sa zastavím, aj s anjelom strážnym, teda v tej reštaurácii, vyzerá to skvele :-)))
  publikované: | autor: Derechura (e-mail, web, autorizovaný)
 2. aj mne sa to paci,
  ako keby sa zastavil cas, tak akosi vyzerali chalupky starych rodicov, vratane tradicnych slovenskych dobrot...cedulka s anjelom je uzasna....
  publikované: | autor: hanka (e-mail, web, autorizovaný)
 3. dere,
  odporúčam. Aj sa skvele najete. Tá tabuľa s anjelem strážnym, nás núti spomaliť. Ale tam vyzerá, ako "päsť na oko"


  Vážení, môže mi niekto povedať, prečo musím rátať, keď som prihlásená a ešte na mojom blogu??????
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, neautorizovaný)
 4. Hanka,
  presne! Ako kuchyňa prastarej mamy. Začala som si normálne vymenovávať tie nástroje a predmety po zemi a stenách
  publikované: | autor: Vasilisa26 (e-mail, web, neautorizovaný)
 5. Sliny sa mi zbiehajú
  pri čítaní a pozeraní. Niet nad kuchyňu našich starých mám. Keď náhodou pôjdem okolo, nevynechám, skvelý typ.
  publikované: | autor: panigani (e-mail, web, autorizovaný)
 6. Paganini,
  vyvetraj svojho tátoša a na stredné Slovensko sa vyprav. Okús jeho špeciality, čo ponúkajú pri krajnici
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, neautorizovaný)
 7. Dobrý tip...
  len kedy sa dostanem do tejto lokality, to netuším.
  publikované: | autor: lasky (e-mail, web, autorizovaný)
 8. no keď zase pôjdem skontrolovať opičky
  do bojnickej ZOO, určite sa tam zastavím. Doteraz som okolo len prefrčal :)
  publikované: | autor: believer (e-mail, web, neautorizovaný)
 9. hmm Dubník Dubník, už aj vyhorel
  už aj bol zavretý pár rokov, poznám to tam Vasi, dobre si urobila, že si zastavila,vyzerá že pán majiteľ to tentokrát pojal v dobrom duchu,, som hurkárka, tak vravia Žiarčanom.....keď pôjdem do rodného zájdem to omrknúť :-)))
  a vieš kde je ešte fajne ? Tesne pred Handlovou je tiež Motorest no nespomeniem si ako sa volá ale stojí za to sa tam zastaviť..:-)))
  publikované: | autor: zara (e-mail, web, neautorizovaný)
 10. Lasky,
  rád preskumávaš tajchy, možno i to jazierko stojí za preverenie. Zo Žarnovice to nie je viac ako 20 km.
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 11. Believer
  he! Opičky! V ZOO! No niekedy ich máme i doma! Aj somárikov. Aj ťava sa nájde. No nebudem ťa od ZOO odraďovať .A skús zastaviť pri motoreste. Veď keď nie, cesta pokračuje
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 12. Zaria,
  keď pôjdeš do Hurkároviec, omrkni! Myslíš, ten nový na opačnej strane? Pristavíme, vyskúšame.
  Pospomínaj, komu hovoria Papečkári.
  publikované: | autor: vasilisa26 (e-mail, web, autorizovaný)
 13. ,,bryndzové halušky,,
  Dobrý deň
  Pred časom sme sa zastavili v Motoreste, že si dáme niečo rýdzo slovenské.Bryndzové halušky, ktoré som dostal neboli pripravené zo zemiakov a zemiakové placky??, obyčajný polotovar, ešte aj pripálený. To máte taký nával hostí??, alebo nedokážete urobiť normálne zemiakové placky a halušky.Przníte slovenskú kuchyňu. Kuchyňa starej matere vypadá trocha inak.
  publikované: | autor: ludo (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014